Bozkırın Kızları Projesinin Açılışı

Sürekli Eğitim Bilim ve Kültür Derneği (SEDER) , Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlü ile Yerköy Şehit Sedat Nezih Özok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak yürütülen “Bozkırın Kızları” projesnin açılış toplantısı gerçekleşmiştir.

Kız Çocuklarının okula devam oranlarının arttırılmasına yönelik hazırlanan projenin Yerköy Öğretmen evinde yapılan açılış toplantısınaKaymakam Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Zerdali, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. İbrahim Kısaç ve Yard. Doç. ile Hakan Gürün ve çok sayıda öğretmen katıldı

Projenin tanıtımı üzerine konuşan Birsen Aydoğan, başta kız çocukları olmak üzere okullaşma oranlarının artırmak olduğu üzerine vurgu yaptı. Eğitim kalitesinin artırılması, eğitim ve iş piyasası arasındaki bağın güçlendirilmesi yoluyla, insan kaynağına yapılan yatırımın artırılması da projemizin amaçları arasındadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da yaptığı açıklamadı, projenin önemli bir hedefi olan “Mutlu Birey, Mutlu Türkiye” sloganı ile hareket edildiğini belirterek, “Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle özellikle kız çocuklarının orta öğretim ve mesleki eğitim öğretime katılım oranının artması ve kız çocuklarının eğitimin ortamının kalitesinin arttırılmasından dolayı mutluyuz” mesajı verdi.

Proje faaliyetlerinin başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasının ilimiz açısından büyük bir önem arz ettiğini belirten Sayın Saim Kuş, proje ekibine ve katılımcılara teşekkür etti.

   

  Tasarım ve Kodlama: ÜMİT KAYA© Sürekli Eğitim, Bilim ve Kültür Derneği Resmi Web Sitesi. Tüm hakları saklıdır.